Acto panaudojimas buityje

acta-reunion-direccion-329x230Dažnai net nesusimąstome, kaip galime pritaikyti buityje mums įprastas priemones. Šį kartą pateiksime sąrašą, ką galima nuveikti su actu (be jo garinimo :))

 1. Naikinti piktžoles. Pasigaminę tirpalą – 40 proc. actas atskiedžiamas vandeniu lygiomis dalimis – juo palaistykite piktžoles.
 2. Šalinti prakaito dėmes nuo drabužių. Prieš skalbimą prakaito dėmę 10 min. pamirkykite baltajame valgomajame acte.
 3. Išgydyti anginą. Stiklinę šilto vandens praskiedus 1 valgomuoju šaukštu obuolių acto, reikia skalauti gerklę.
 4. Padaryti plaukus paklusnius. Išplautus plaukus reikia praskalauti obuolių acto skiediniu – pusę valgomojo šaukšto 1 stiklinei vandens.
 5. Nuslopinti raumenų skausmus. Po intensyvių krūvių raumenyse kaupiasi pieno rūgštis, sukelianti skausmą. Šiuo atveju pagelbės 20 min. laikomas acto kompresas: 2–3 valgomieji šaukštai acto vienai stiklinei vandens.
 6. Nuimti kainos etiketę. Truputį pašildykite baltąjį actą, juo sumirkykite kempinę ir pridėkite prie etiketės. Ji atsiklijuos ir neliks lipnių pėdsakų.
 7. Pašalinti rūdis. Smulkius parūdijusius daiktus – varžtus, veržles, vinis ir pan. – pavirinkite su actu. Po to gerai praplaukite vandeniu.
 8. Panaikinti priplėkusį kvapą. Šaldytuvo, jo lentynų ar plastikinių dėžučių, kur saugomi maisto produktai, paviršius nušluostykite acte sumirkytu skudurėliu.
 9. Išnaikinti nuoviras. Arbatinuke pavirinkite vandenį į jį įpylę acto, jo įpilkite į skalbyklės skyrelį, skirtą skalavimo priemonei. Actas puikiai susidoroja su nuoviromis.
  2 iš 3 nuotr.Yra daug būdų panaudoti įvairios koncentracijos actą.V.Ščiavinsko nuotr.
 10. Pataisyti sugadinto patiekalo skonį. Jei į sriubą įbėrėte pernelyg daug pipirų, šiam prieskoniui neutralizuoti į puodą įpilkite 1 arbatinį šaukštelį obuolių acto.
 11. Drabužio spalvai išsaugoti. Į skalbyklės būgną įpilkite 0,5 stiklinės acto.
 12. Atgaivinti orą. Parduotuvėse parduodami oro gaivikliai dažnai turi aštrų kvapą, kuris susimaišo su kitais kvapais ir tuomet tampa dar nemalonesnis. Valgomojo acto tirpalu pašluostykite įvairius paviršius kambaryje ir įsitikinsite, kad nebeliks nemalonaus kvapo.
 13. Ištirpinti ant teptuko pridžiūvusius dažus. Puode pavirinę truputį acto, pamerkite teptuką ir juo lengvai patrinkite į dugną. Dažų nebeliks.
 14. Atsikratyti skruzdėlių. Actą praskiedę vandeniu lygiomis dalimis, šiuo tirpalu apipurkškite tas vietas, kur atsirado skruzdėlių.
 15. Nuslopinti žagsėjimą. Acte sumirkykite gabalėlį cukraus, greitai perkąskite ir nurykite.
 16. Valyti langus, plastiką ir chromą. Praskieskite actą vandeniu lygiomis dalimis ir patrinkite užterštus paviršius. Truputį acto sumaišę su soda, iki blizgesio nuvalykite nerūdijančius paviršius ir chromą.
 17. Pailginti gėlių puokštės gyvenimą. 2 valgomuosius šaukštus acto įpylę į 1 litro talpos vazą, kurioje pamerktos skintos gėlės, jomis galėsite grožėtis kur kas ilgiau.
 18. Išgydyti kojų nagų grybelį. Kartą per kelias dienas 15–20 min. darykite acto voneles (skiesti vandeniu santykiu 1:5).
 19. Paruošti skanų šašlyką. Stiklinė valgomojo acto, 2 stiklinės vandens ir prieskoniai – puikus marinatas, garantuojantis sultingą, švelnią mėsą.
 20. Pašalinti teršalus. Nereikės ir santechniko pagalbos, jei į užsiteršusią vandens nutekėjimo angą įbersite 3/4 stiklinės sodos ir ją užpilsite 1/2 stiklinės acto. Po 30 min. į angą reikia supilti arbatinuką virinto vandens.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *