GPS navigacijos technikos įvairovė

NavigacijaGPS navigacija naudojasi daugybė žmonių. Ypatingai, atsiradus išmaniesiems telefonams, kurių kiekvienas turi bent menkiausią GPS anteną. Navigacija dažniausiai reikalinga keliaujant užsienyje, kur viskas parašyta svetima kalba ir pačiam nuspręsti, kur reikia pasukti yra gana sudėtinga. Daug paprasčiau, išsinuomavus automobilį, pasinaudoti navigacine technika ir nesunkiai rasti kelią į reikiamą tašką. Tačiau navigacija naudojama ne tik užsienyje, bet ir Lietuvos miestuose. Jei norite rasti greičiausią maršrutą iš vienos miesto vietos į kitą, per daug nesukdami galvos, kur reikia pasukti, tiesiog įsijunkite navigaciją ir sekite jos nurodymais. Paprasta ir patogu. Visgi, jei pasidomėsite, kiek skirtingos GPS navigacijos technikos galima įsigyti https://www.b-a.eu/c2205/GPS-navigacine-technika, suprasite, kad išsirinkti navigacinį prietaisą gali būti ir ne taip paprasta. Tačiau yra išskiriami trys pagrindiniai prietaisų tipai, skirti skirtingam panaudojimui. Pasidomėkite, koks prietaisas geriausiai tiks jums.

Automobilinė navigacija dažniausiai atrodo kaip nedidelė planšetė, kuri yra tvirtinama prie automobilio stiklo. Toks prietaisas pasižymi didelio spalvotu ekranu, dažniausiai valdomu lietimu. Automobilių navigacijos prietaisuose jau būna įrašyti žemėlapiai, jums tereikia pasirinkti maršrutą. Rinkdamiesi maršrutą nepadarykite klaidos ir pasirinkite ne tik, kur keliausite, bet ir kokiais keliais norite keliauti. Ypatingai tai svarbu užsienyje, kur keliai yra mokami. GPS navigacijos dažniausiai siūlo kelis pasirinkimus: pigiausią maršrutą, greičiausią maršrutą, ekonomiškiausią maršrutą, maršrutą vengiant krašto kelių ir kitus. Važiuojant pigiausiu maršrutu vengiama mokamų kelių, todėl kartais galite nustebti, kokiais keliais prietaisas jums siūlys važiuoti. Todėl patartina rinktis kitus maršruto tipus pagal tai, kam teikiate prioritetą.

Turistams skirti navigaciniai prietaisai yra nedideli, lengvai telpantys vienoje rankoje. Jie turi nedidelius ekranėlius, valdomi mygtukais arba liečiamu ekranu. Į šiuos prietaisus paprastai leidžiama įrašyti savo žemėlapius. GPS navigacija, skirti turistams, būna papildoma tokiomis funkcijomis, kaip maršruto įrašymas, vidutinio greičio skaičiavimas, kelionės atstumo matavimas. Taigi, tokia navigacija naudojama ne tik norint rasti kelią, bet taip pat ir įrašant kelionės duomenis.

Navigacija, skirta sportininkams, yra įtaisyta laikrodžiuose. Mažas, lengvas, nedidelis, paprastai tvirtinamas prietaisas nevaržo judesių, nesukelia nepatogumų. Tokie prietaisai fiksuoja treniruotės metu įveiktą atstumą, sportininko greitį, taip pat matuoja širdies ritmą, apskaičiuoja sudegintų kalorijų kiekį ar skaičiuoja padarytus žingsnius.

Tiek turistinė, tiek sportinė GPS navigacija dažniausiai yra atspari smūgiams ir vandeniui. Tai labai patogu, nes nereikia rūpintis prietaisu ir galima tiesiog mėgautis kelione ar bėgiojimu po parką esant bet kokiam orui. Jūsų aktyvią veiklą dar malonesnę gali padaryti ir GPS navigacinio prietaiso ilgas baterijos tarnavimo laikas. Pasižiūrėkite, kokiais elementais yra maitinamas jūsų prietaisas ir kokią veikimo trukmę nurodo gamintojas. Kuo ji ilgesnė, tuo rečiau reikės rūpintis prietaiso įkrovimu. Atminkite, kad investavę į gerą techniką, ja džiaugsitės ilgus metus ir nesuksite galvos, ar ne laikas jau įsigyti naujo prietaiso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *