Kaip išvengti blogų sapnų?

sapnų reikšmėsBesisukant dabartinio gyvenimo verpetuose, dirbant net ne po aštuonias, o po dešimt ar dvylika valandų per parą, dar skiriant laiko šeimai ir hobiams, geras miegas yra tiesiog būtinas kiekvienos paros atributas. Deja, toli gražu ne visiems ir ne visada pavyksta gerai išsimiegoti. Dažniausia to priežastis – tiesiog per trumpos miego valandos, per mažai laiko tiek paroje, tiek ir savaitėje. Tačiau būna ir rimtesnių problemų, neleidžiančių išsimiegoti. Pirmiausiai tai – nemiga, tiek švelnios jos formos, tiek ir sunkūs patologiniai atvejai. Tačiau ne taip ir retai gerai išsimiegoti trukdo tiesiog sapnai, dažniausiai – košmarai, lendantys į mūsų galvas, pažadinantys naktį, išgąsdinantys ir nebeleidžiantys užmigti. Laimei, yra gana nemažai paprastų priešnuodžių, leidžiančių dažnu atveju atsikratyti blogų sapnai.

Kaip žinia, dažniausiai košmarai ar tiesiog blogi sapnai yra nulemti vienokio ar kitokio streso. Galbūt tai – per mažas deguonies kiekis kambaryje, gal fizinis nuovargis, gal emocinis išsekimas, gal apsinuodijimas maistu (tikrai taip, stiprus persivalgymas organizmui yra tikrų tikriausias nuodas, net jei jūs nei vemiate, nei viduriuojate). Kaip spėjote suprasti, visi šie veiksniai gali būti gana lengvai pašalinami tiesiog protingiau, tai yra sveikiau gyvenant. Tiek nepersivalgyti, tiek išsivėdinti kambarį gali tikrai kiekvienas. Žinoma, ne visada ir ne visiems pavyks išvengti pervargimo, tiek emocinio, tiek fizinio, tačiau jei tikrai dėl to sapnuojate košmarus, galbūt kažką nuveiksite ir šioje srityje.

Dar vienas stiprus pagalbininkas nereaguoti į blogus sapnus ir susapnavus kažką baisaus toliau ramiai miegoti – tiesiog netikėti sapnais. Nors sapnų reikšmės ir turi stiprų psichologinį ryšį su mumis ir mūsų gyvenimais, tačiau tas ryšis yra nukreiptas į praeitį – pranašystės, regimos mirtys, nelaimė ar įspėjimai tėra mūsų smegenų žaidimas, neturintis nieko bendro su tikra ateitimi. Na žinoma, mirties neišvengs niekas, tačiau vien dėl to, kad sapnas mums tai vienokia ar kitokia forma primena, visiškai neverta jaudintis. Sapnų reikšmės yra įdomus ir dėmesio vertas reiškinys, tačiau jos tikrai neskirtos bijoti, nemiegoti ir taip sugadinti kitą savo dieną. Net į baisius sapnus galima pažiūrėti įdomiai, kaip į žaismą, kurį sugeba padaryti jūsų smegenys – o tai tikrai nuostabu. Tad pabėgti nuo blogo miego, košmarų ir amžino nuovargio būdų tikrai netrūksta, tereikia pasinaudoti keliais patarimais ir džiaugtis gyvenimu toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *