Kaip kelionėse nepavargti?

Iš tikrųjų, atostogauti važiuojame juk pailsėti. Tiesa, pastaruoju metu dažniausiai norisi pailsinti pavargusią galvą, bet ne kūną. Pamiršti darbo ir namų rūpesčius, karjeros siekius, paskolas ir lizingus ir tiesiog gerai atsipalaiduoti. Ir šioje vietoje dažnai tiesiog persistengiama. Norėdami stipriai pakeisti aplinką ir gyvenimo būdas, žmonės neretai atostogauja labai intensyviai. Štai atskridę į Lanzarotę jie per dvi dienas sugeba aplankyti ir Los Hervideros, ir Timanfaya nacionalnį parką, pavalgyti keliuose rekomenduojamuose restoranuose ir išvaikščioti kelių didžiausių miestų bei miestelių gatves.

Ir kuo tai baigiasi? Greitai pasidaro Lanzarotės nebegana, keliamasi laivu į kitą salą, dviračiais apvažiuojama Tenerifė, automobiliu per diena išvažinėjama Gran Kanarija. Ir namo grįžtama apsikrovus kalnu įspūdžių, tačiau padoriai net neišsimiegojus.

Ar tai blogai? Viskas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Keliauti aktyviai ir stengtis daug pamatyti tikrai verta. Kita vertus, nuolatinis lėkimas planavimas ir derinimas greičiausiai bus iš darbo atsineštas bruožas, taigi tai toli gražu nebus poilsis. O tiesiog pasikeitęs darbo pobūdis. Su kitokiomis patirtimis, kitais vaizdais, kita aplinka, tačiau tomis pačiomis užduotimis jūsų smegenims. Reiktų sau leisti ir kur kas ramesnių atostogų dienų.

Tad kaip gi praleisti savaitę toje pačioje Lanzarotėje, jeigu norite ir gerai išsimiegoti, ir pailsėti, ir tikrai kuo daugiau pamatyti? Pradėkite nuo miego. Ramių pusryčių, ilgų vakarienių. Net pora valandų paplūdimyje iš ryto tikrai nebus tuščias laiko švaistymas. O likusi dienos dalis bus ne per trumpa ir salos pažinimui bei patyrimui.

Los hervideros

Geriausia po šią salą judėti išsinuomotu automobiliu. Pigu, mobilu, paprasta ir nepriklausoma. Sala nėra didelė. Gyvendami kur nors centrinėje jos dalyje per gerą valandą galėsite pasiekti kone kiekvieną salos objektą. Žinoma, išskyrus tuos, kur teiks pasitelkti ir savo kojas – pavyzdžiui Montana Roja. Bet tokie objektai kaip los hervideros lanzarote bus pasiekiami nesunkiai. Kas tai tokio? tai urvų, uolų, pavienių riedulių ir jūros žaismas. Vandenyno bangos, lūžtančios į kadaise išsiveržusio ugnikalnio lavos suformuotą raižytą pakrantę sukuria išties įspūdingus reginius.  Ypač jei pasiseka čia atsirasti tuomet, kai banguotumas yra didesnis, pavyzdžiui siaučiant audrai. Žinoma, tuomet gali būti ir pavojinga, tačiau elgiantis protingai situacija būna tikrai valdoma. Los hervideros – tik vienas iš daugelio salos objektų. Keliaujant neskubant saloje jų užteks tikrai ilgam. Toli gražu ne vienai savaitei. O štai norint bent kiek susilieti su vietiniu gyvenimu ir kultūra gali nepakakti ir mėnesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *