Kaip pasirinkti geriausią kredito bendrovę?

Greitieji kreditai, skolinti pinigai didesnėms vartojimo išlaidos ar ilgalaikės paskolos būstui įsigyti – neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis daugeliui. Ir anksčiau ar vėliau bene kiekvienam tenka susidurti su dilema, iš ko gi skolintis. Laimei, ieškant geriausio kredito pasiūlymo, šiais laikais apstu internetinių skaičiuoklių, leidžiančių nuspėti, kokios palūkanos mūsų laukia skirtingose kreditus teikiančiose įstaigose ir taip pasirinkti geriausią variantą. Dažnai tai gelbsti, kuomet mūsų paieškos lauke atsiduria dvigubi poreikiai: refinansavimas + nauja paskola. Tiesa, įvairios geriausių palūkanų skaičiuoklės ne visada gali atitikti būtent jūsų poreikius – priklausomai nuo jūsų kreditingumo istorijos, darbo, atlyginimo ir kitų dalykų, skaičiuoklės nurodyta pigiausiai skolinanti bendrovė gali iš viso nesileisti su jumis į kalbas. Tad visada reikia žinoti kur kas daugiau, domėtis, tartis, ir nepamiršti alternatyvių skolinimosi galimybių – kredito unijų ar tarpusavio skolinimosi platformų.

Kaip gi veikia garsiosios paskolų palūkanų palyginimo platformos? Išties gana nesudėtingai – turėdamos įvairių duomenų kreditų teikimo sąlygas, palūkanų normas ir sutarčių mokesčio dydžius, jos, pagal jūsų įvestą reikalingą paskolos sumą, apskaičiuoja, kiek iš viso teks sumokėti palūkanų, kokios bus mėnesinės įmokos grąžinant kreditą periodiškai metus, du ar net tris. Pasinaudojimas tokia greitųjų kreditų skaičiuokle išties padeda greitai ir gana tiksliai susidaryti bendrą vaizdą. Tiesa, vienus, pamačiusius mažas mėnesines įmokas pasiskolinus nemažą pinigų sumą, tai įkvepia drąsiai skolintis ir leisti sau tuo metu gyventi geriau. Tuo tarpu kiti dėmesį atkreipia į visai kitą tokių skaičiuoklių grafą – tai yra būsimų palūkanų bendrą sumą, dažniausiai kartu su sutarties ir kitais mokesčiais. Ir tuomet noras skolintis greitai dingti – kuomet skoliniesi tūkstantį eurų, o grąžinti iš viso teks pusantro tūkstančio ar net dar daugiau – noras gyventi geriau čia ir dabar gali greitai dingti.

Nauja paskola

Mažai kas žino apie galimybes tiesiogiai kreiptis į įvairių kredito bendrovių vadybininkus ir dėl kredito tiesiog… derėtis asmeniškai! Tikrai taip, kad ir kaip keistai skambėtų, tai yra tiesa. Vis tik ir ten pinigus dalina žmonės, o ne robotai (na, į šią sąlygą nepatenka paskolos internetu), kuriems aktualu paskolinti pinigus. Jeigu pavyksta pagrįstai įrodyti, jog esate patikimas skolininkas, tuomet ir palūkanų galima tikėtis mažesnių. Ir toks būdas galioja visur – pradedant smulkiomis paskolomis, baigiant ilgalaikiu skolinimusi būstui įsigyti. Na o dažniausiai derybos vyksta siekiant paskolą refinansuoti – tuomet ne tik jūs kovojate dėl geriausių sąlygų, bet dažnai ir kelios kredito bendrovės kovoja dėl jūsų, bandydamos pasiūlyti geriausias palūkanas ir kitas sąlygas specialiai jums. Žinoma, kartais tokios derybos dėl vieno procento atrodo labai nereikšmingas laiko gaišimas. Tačiau turint omenyje būsto paskolą ir jos trisdešimties metų grąžinimo  terminą, tas vienas procentas gali reikšti tūkstančius be reikalo išleistų arba sutaupytų eurų. Tad skaičiuoti visada verta, tiek galvojant, ar imti kreditą iš viso, tiek ir renkantis geriausią kredito bendrovę.

Dažnai būna taip, jog pirmąjį kreditą žmogus paima iš bet kurios, vos ne pirmos pasitaikiusios bendrovės. Susiradęs paieškoje patinkantį variantą, jis greitai internetu pasiima paskolą ir džiaugiasi laikina pinigų injekcija. Ir jei paskolos grąžinimo terminas bei sąlygos nesujaukia jo planų, atiduoti kreditą pavyksta laiku, tuomet viskas tuo ir baigiasi. Visiškai kitaip būna, jei paskolą grąžinti vėluojama. Tuomet neretai skolinamasi dar, bandoma tartis ir panašiai. Dažnas kaip geriausią sprendimą renkasi paskolos refinansavimą, dažniausiai netgi ne vienos, bet kelių iš karto. Taip ne tik apjungia visas savo vėluojamas grąžinti paskolas į vieną, bet ir gauna geresnes grąžinimo sąlygas – ar ilgesniu terminu, ar mažesnėmis palūkanomis. Ir štai ieškant bendrovės paskolų refinansavimui jau skiriamas labai atidus dėmesys geriausios bendrovės pasirinkimui. Ir tokiu atveju nebūtinai tai turi būti viena iš greituosius kreditus teikiančių įstaigų, galbūt galima bandyti laimę keliaujant į kredito uniją ar tiesiog banką. Pastarieji daugeliu atveju siūlo mažesnes palūkanas nei greitieji kreditai internetu ar gyvai. Tiesa, jie ir reikalavimus skolininkui teikia kur kas aukštesnius, jis turi patikimas ir mokus. Tad jei pirmąjį kreditą skolinatės greitai, neatidžiai ir brangiai, naujos paskolos ar refinansavimo paieškokite kur kas atidžiau – gal pavyks sutaupyti dvigubai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *