Nuo ko pradėti, norint teikti fotografo paslaugas?

fotografo paslaugosNeseniai atliktų tyrimu metu buvo nustatyta, jog galimybėmis papildomai užsidirbti pasinaudoja apie pusę visų lietuvių. Papildomos pajamų, nesusijusios su pagrindiniu darbu, vakarų šalyse yra dar gerokai populiaresnės. Tiesa, lietuviai vidutiniškai anot statistikos departamento kol kas prisiduria apie penkiasdešimt eurų per mėnesį, tačiau reikia nepamiršti, jog tai tik oficialūs, deklaruojami skaičiai. Tuo tarpu kiek iš tikrųjų laisvalaikiu teikiantys fotografo paslaugas, darantys vertimus, programuojantys ar tiesiog sekmadieniais prekiaujantys turguje asmenys uždirba iš tikrųjų, lieka šiokia paslaptis. Bet kokiu atveju, tai puikus būdas savo pomėgį paversti pajamomis ir tuo pačiu pasigerinti savo paties finansinę situaciją. Tad nuo ko reiktų pradėti norint pavyzdžiui laisvalaikiu siūlyti fotografo paslaugas?

Žinoma, pirmiausia reikia mokėti fotografuoti. Ne, įjungti fotoaparatą, nustatyti automatinį režimą ir spausti mygtuką tai nėra mokėjimas fotografuoti. Tačiau, jei jau turite tokį pomėgį ir norite iš jo užsidirbti, tikėtinam jog tą ir patys suprantate. Kita vertus, mokėjimas fotografuoti, kaip ir to mokymasis, yra tęstinis procesas, trunkantis ne vienus metus. Tad jums reiktų pasirinkti ir sritį, kurią norite fotografuoti už pinigus, specialiai kuriai papildomai mokysitės ir pirksite reikiamą foto techniką bei jos priedus. Fotografo paslaugos, ypač jų teikimo pradžia, reikalauja nemažų pradinių investicijų. Tad tam reikia nusiteikti. Juk investavimas ir į techniką, ir ypač į tobulėjimą vėliau atsiperka su kaupu.

Fotografavimas turi labai daug įvairių sričių. Bene dažniausiai yra teikiamos vestuvių fotografo paslaugos. Tai – tikrai perspektyvi, populiari, klientų nestokojanti ir gerai apmokama sritis. Kita vertus, tuo pačiu čia turbūt ir didžiausia konkurencija tarp fotografų, tad jums, kaip naujokui, gali tekti gerokai pavargti, kol rasite klientų. Tačiau ir vestuvių, ir krikštynų, ir įvairių fotosesijų ar foto reportažų fotografavime neišvengiamai teks įrodinėti savo kaip naujoko vertę – pradžioje dirbti nemokamai ar labai pigiau kaip antruoju fotografu, mokytis, kaip savo nuotraukų pavyzdžius. Ir gal tik po metų ar kitų jau pavyks gauti tikrai gerų užsakymų bei ženkliai pasididinti savo pajamas iš pašalies, teikiant fotografo paslaugas. Na o dar vėliau galbūt pavyks vien iš to ir gyventi bei pamiršti senąjį neįdomų darbą. Vis tik, kaip ir bet kokia sritis, tai reikalauja įdirbio, laiko ir piniginių investicijų, na o rezultatais džiaugiasi jau tie, kurie pusiaukelėje nepalūžta ir neapsisuka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *