Obuolių išsaugojimas žiemai – paprasta, bet gudru

Obuoliai žiemaiKiekvieną rudenį, kai tik prinoksta obuoliai, žmonės pradeda juos naudoti maistui gaminti. Vieni iš obuolių spaudžia sultis, kiti gi verda obuolienę, tai yra, obuolių uogienę, o dar kiti kepa pyragus. Obuolių pyragai yra labai populiarūs visame pasaulyje, juos mėgsta ir amerikiečiai, ir europiečiai. Ir nieko čia nuostabaus – juk obuolys yra kone populiariausias vaisius, kurį mėgsta visi. Ir vaikai, ir suaugę. O ir obelys auga daugybėje šalių. Tad kodėl gi jų nepanaudojus maistui? Tiesa, galima sakyti, jog iš obuolių galima padaryti ir vienkartinius patiekalus ir atsargas žiemai. Na, tai kiekvieno pasirinkimas ir jei obuolių yra daug, jie gali tapti tikra didele maisto atsargų dalimi.

                  Obuolių saugojimas žiemai galimas keliais skirtingais būdais. Vienas jų – tiesiog sudėti obuolius ten, kur vėsu, Tai gali būti rūsys ar balkonas. Šaltyje obuoliai gerai išsilaiko ir dar žiemą galima graužti nedagu pasikeitusius vaisius.

                  Kitas obuolių išsaugojimo būdas yra džiovinimas. Tai procesas, kurio metu reikia įdėti nemažai rankų darbo. Pradžioje, obuoliai yra supjaustomi griežinėliais. Patartina pjaustyti vienodo dydžio ir storio griežinėliais, kad obuoliai džiūtų vienodai. Šie griežinėliai yra sumaunami ant ilgo siūlo. Tą padaryti galima pasitelkiant adatą. Sumovus obuolius ant siūlo, šis pririšamas kur nors palubėje ir taip obuoliai džiūva. Tokius džiovintus obuolius vėliau galima sudėti į kvėpuojančius, tai yra, orą praleidžiančius maišus, pavyzdžiui, iš medvilnės ir ilgai išlaikyti. Laikyti reikėtų gana sausoje vietoje, kad obuoliai nepradėtų pelyti.

                  Kitas populiarus būdas turėti obuolių ir žiemą yra uogienės virimas. Obuolius reiktų nulupti, susmulkinti ir, sumaišius su cukrumi virti, kol gaunama daugmaž vientisa masė. Sudėjus šią masę į dezinfekuotus stiklainius, uogienė laikysis ilgai ir ją bus galima vartoti visą žiemą. Tiek su blynais, tiek su obuolių pyragu.

                  Taip pat galima spausti ir obuolių sultis. Tai galima daryti patiems arba vežti obuolius žmonėms, kurie užsiima sulčių spaudimu. Tiesa, tuomet reikės nuvežti gana nemažą obuolių kiekį. Tačiau čia sultys yra pasterizuojamos ir supilamos į patogius 5 litrų talpos maišus, kuriuose sultys nesuges net per kelis mėnesius. Išbandykite ir liksite nustebinti tokiu patogumu.

                  Na o populiarusis obuolių pyragas gali būti gaminamas kaip patiekalas, norint greitai suvartoti obuolius. Ne paslaptis, kad obuolių pyragų receptų yra tiesiog begalės ir juos išbandyti gali net nepakakti visų sodo obuolių! Tačiau, jei atrasite tikrai skanaus obuolių pyrago receptą, jo neužmirškite ir visuomet galėsite nustebinti ir pavaišinti svečius!

Patarimais dalinosi: http://www.agronomija.lt/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *