Pagalba įsidarbinant Lietuvoje ir užsienyje

Įdarbinimo agentūros padeda rasti darbąNors darbo birža ir statistikos departamentas skelbia, jog Lietuvoje yra daugiau laisvų darbo vietų negu registruotų bedarbių, toli gražu ne visiems atrodo paprasta įsidarbinti. Ir dėl to, jog norime kur kas aukštesnių atlyginimų, ir dėl to, jog darbas yra toli nuo namų. Lietuviams, kitaip nei Vakarų Europos didmiesčių gyventojams, valandą ar net dvi trunkanti kelionė į darbą atrodo visiškai neįmanomas dalykas. Belieka galvoti, jog darbo tiesiog nėra. Kur kas sudėtingesnė situacija jeigu norite gauti darbą užsienyje. Reikia ir kalbą bent kažkiek mokėti, ir sugebėti rasti informacijos, ir kažkokiu būdu pasiekti darbdavį. Tai – tikras galvos skausmas pernelyg daug galvos sukti nelinkusiam žmogui. Tad nieko keisto, jog vis didesnį vaidmenį mūsų gyvenime atlieka įvairios įdarbinimo agentūros, savo ruožtu atsiriekdamos tarsi mums priklausančią pyrago dalį. Veikia jos ir Lietuvos vidinėje rinkoje, tačiau kur kas dažniau į jas kreipiamės siekdami įsidarbinti užsienyje.

Norint šiek tiek geriau suprasti, kaip įdarbinimo agentūros veikia ir kaip nebūti apgautiems, iš pradžių pabandykime jas kiek parūšiuoti. Su darbininkais iš Lietuvos, siekiančiais rasti darbą išsvajotoje Norvegijoje, Švedijoje ar Vokietijoje dažniausiai dirba mūsų vietinės agentūros. Jos pažįsta lietuvių būdą, moka abi reikalingas kalbas, tad gana neblogai pateisina abiejų šalių lūkesčius. Kita vertus, gandai tai ar ne, lietuviškosios agentūros lengviau leidžia sau nepateikti visos informacijos arba pateikti ją klaidingai. Liaudiškai tariant, tiesiog apgauti. Užsienio šalių įdarbinimo agentūros dažniausiai dirba būtent darbdaviui. Jų darbas yra rasti darbininkų, o ne pačio darbo. Žinant vakarų ir šiaip labiau pažengusiai civilizacijai būdingus bruožus, apgavysčių iš tokių agentūrų galima tikėtis kur kas mažiau. Kita vertus, bendravimas su jomis neišvengiamai vyksta tos šalies arba bent anglų kalba. Žinoma, būna ir taip, jog užsienio įdarbinimo agentūros bendradarbiauja su vietinėmis agentūromis, apsikeisdamos darbais ir darbininkais.

Tuo tarpu darbo paieškos Lietuvoje pasinaudojant įdarbinimo agentūrų pagalba yra kur kas retesnis dalykas. Savas kraštas, sava kalba, kur kas geresnis darbo rinkos išmanymas leidžia jaustis tvirtai ir patiems ieškant darbo. Tačiau dažnai tarpininkų paslaugos praverčia įvairiems papildomo darbo ieškantiems studentams ar namų šeimininkėms. Nors įdarbinimo agentūrų paslaugos ir kainuoja, kai kurie jomis sėkmingai naudojasi ir Lietuvoje, rasdami geriau apmokamo arba norimą grafiką atitinkančio darbo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *