Roges ruoškite rudenį ARBA 20 kalėdinių dovanų „Pasidaryk pats“

kaledu.dovanosRuduo nebūtinai turi būti niūrus ir liūdnas. Ir ne vien todėl, kad tai metas, kai miškai nusispalvina aukso ir vario spalvomis ar oras kvepia grybais ir gaivia vėsa. Tačiau dar ir dėl to, kad ruduo visada asocijuojasi su laukimu – persmelktu švelnia melancholija, tačiau visgi šildančiu ir džiuginančiu. Nes prikaupta vasaros šiluma rudenį brandinasi, o atėjus Kalėdoms, pasklinda plačia ir itin stipria gerumo banga. Tad pats laikas pradėti brandinti šilumą ir kurti tokias dovanas, kurios pačios ją skleistų. Štai Kalėdų dovanų idėjos, kurias įgyvendinant, prireiks ir Jūsų rankų, ir širdies.

 1. Firminė Jūsų sriuba

Šaltą žiemą sušildys ne tik artimųjų apkabinimai, bet ir gardi sriuba. Geriausiai tiktų su aštresniais prieskoniais, kurie suteiks ne tik aromato bei skonio, bet ir šilumos. Išvirę tokią sriubą, ją užkonservuokite į gražų stiklainėlį su originalia Kalėdų dovanos etikete, puošta ornamentais ir pvz. užrašu „Pasilepink šaltą (ir alkaną) žiemos vakarą…“

 1. Papuošimai Kalėdų eglutei

Kadangi laiko dar į valias, galima suspėti pasigaminti kalėdinių papuošimų ant eglutės, kuriems vis pritrūksta laiko ir kurie bus puikios kalėdinės dovanos artimiesiems. Ant siūlo pakabinti džiovinti apelsino griežinėliai ar sausainiai ne tik atrodys originaliai, bet ir skaniai kvepės.

 1. Kreidinė lentelė

Tai puikus sprendimas ieškantiems išties originalios dovanų idėjos Kalėdoms, nes lentelė taps įdomia interjero detale, o taip pat pasitarnaus ir buityje – galbūt išeinant į darbą, artimajam norėsis palikti linksmą žinutę, o gal organizuojant vakarėlį, reikės vietos, kur būtų galima parašyti temą ir meniu? Kreidinę lentelę nėra sudėtinga pasidaryti – tereikia storesnės medinės lentos ir juodų dažų, skirtų specialiai medienai. Norint rėmelių, prieš dažant lentelės kraštus galima užklijuoti lipnia juosta ir tik tada uždažyti juodais dažais. Nuėmus lipnią juostą, turėsite šviesius rėmelius. Įteikiant šią dovaną, labai smagu ką nors užrašyti –palinkėjimą ar įdomią mintį, kurią artimas žmogus galės iš karto pasikabinti.

 1. Karštas šokoladas

Šiltas, tirštas ir saldus… Karštas šokoladas žiemą – tikras išsigelbėjimas nuo šalčio ir blogos nuotaikos. Tačiau jo dažniausiai kaip tik nėra šalia, kai labiausiai reikia… Todėl savo mylimiausiems galite pagaminti karšto šokolado „paruoštukus“, kurie per keletą minučių pavirs į karštą garuojantį šokoladą. Į gražų stiklainėlį sudėkite visus ingredientus (kakava, cukrus, pieno milteliai, trupintas šokoladas), užriškite gražų kaspinėlį ir štai – Jūsų mylimam žmogui tereikės kelis šio mišinio šaukštelius užpilti karštu vandeniu ar pienu. O jei dar šalia pridėsite mažų zefyrų, padovanosite tikrą saldumo puotą!

 1. Receptų knyga

Knyga – visuomet puiki dovana, tačiau ji taps dar puikesne, jei parašysite ją patys. Žinoma, nebūtina kurti romano, tačiau receptų knygą – tikrai įmanoma ir nesudėtinga. Receptus galite taikyti pagal žmogaus skonį – gurmanams paieškoti netradicinių patiekalų, smaližiams – pyragaičių ir keksiukų, na o mėsainių mėgėjams – gausybę mėsos paruošimo būdų. Tokia dovana dar labiau sušildys, jei receptus užrašysite ranka!

 1. Vilnonis dėklas išmaniesiems prietaisams

Žiemą šalta visiems. Netgi ir mūsų mylimiems išmaniesiems telefonams, planšetėms ir kompiuteriams. Tad kodėl gi nepasirūpinus artimojo bene mylimiausiu daiktu? Dėklą pasiūti tikrai nesudėtinga – tereikia vilnonės medžiagos ir siuvimo mašinos (siūti ranka taip pat įmanoma, tačiau siūlės nebus tokios tvirtos) bei prietaiso išmatavimų. O jei dar ant viršaus išsiuvinėsite mielą paveikslėlį ar uždėsite linksmą aplikaciją, dovana bus itin asmeniška ir primins apie Jus.

 1. Eilėraštis arba laiškas

Šventės – puiki proga išsakyti jausmus. Sunku tai padaryti žodžiu? Sukurkite eilėraštį! Jei rimuoti sekasi sunkiau, galite tiesiog parašyti laišką. Svarbiausia – nuoširdžios mintys, kurių kasdienybėje ištariame ne tiek ir daug… Tad bent kartą per metus verta pasakyti, kokie Jums brangūs artimieji ir kaip gera, kad jie yra šalia. Išsirinkite gražų popierių ir užrašykite žodžius ranka, neskubėdami ir pajausdami žodžius – tokiu būdu dovana bus skirta ir artimajam, ir Jums.

 1. Uogienė

Juk ar šiaip, ar taip uogienes verda daugelis, tad kodėl nesugalvojus kalėdinės uogienės? Su cinamonu, meduolių prieskoniais ir švelniu apelsino žievelės aromatu… Tokia uogienė paskanins ne tik kalėdinius sausainius, bet ir prieš miegą po pūkine antklode geriamą arbatą. O jei dar užklijuosite savos gamybos etiketę, stiklainėlis neabejotinai bus išsaugotas ir iki kitų Kalėdų.

 1. Kalendorius

Atrodo, kaip ir nieko naujo, tačiau pagalvokite apie tai, kad Jūsų gamybos kalendorius artimą žmogų džiugins visus metus – kasdien! Galite padaryti senovinio stiliaus kalendorių su atskirais išplėšiamais lapeliais kiekvienai dienai, o prie kiekvienos dienos prirašyti palinkėjimą, užduotį ar prisiminimą. Tokio klendoriaus daugiau niekas neturės!

 1. Dekoruotas puodelis

Puodelis nėra originali dovana, tačiau Jūsų rankomis išdailintas puodelis – tikrai taip! Dekoravimui skirtų priemonių tikrai rasite dailės reikmenų parduotuvėje, o dailinti galite ir paveikslėliais, ir prasmingomis mintimis ar palinkėjimais. Įsivaizduokite, kaip gera ryte gerti kavą iš puodelio, ant kurio parašyta: „Tu man visada kvepi svajone… Ir šviežia kava. Labas rytas, Brangioji!“

 1. Naminė arbata

Kvapni arbata džiugins tamsiais vakarais, o Jūsų surinktos žolelės galbūt net padės peršalus. Arbata – visuomet geras pasirinkimas, nes ji ne tik šildo, bet ir suartina žmones bei simbolizuoja draugystę. Galite naudoti paprastą juodąją arbatą ir į ją pridėti savo priedų – džiovintų apelsinų, uogų, cinamono lazdelę, anyžiaus ar gvazdikėlių. Belieka supilstyti į dailius maišelius ir įteikti.

 1. Pagalvė

Tai tas daiktas, kuris kiekvieną vakarą minkštai priglaudžia pavargusią galvą ir tasai, kuris maloniai „myluoja“ ryte, nenorėdamas paleisti… Todėl dovanodami savo siūtą pagalvę tarsi dovanosite minkštą ir švelnų prisilietimą. Pagalvę nesudėtinga pasiūti – tereikia nusipirkti pagalvės „minkštumą“ ir medžiagos užvalkalui, kurį galite suasmeninti išsiuvinėtu ornamentu ar netgi aplikacija.

 1. Užrašų knygutė

Priminkite, kad kartais smagu geras mintis ar idėjas užsirašyti ne vien į išmaniojo telefono atmintinę, bet ir į dailią knygelę. Užrašų knygutė su Jūsų rankomis darytais įkvepiančiais viršeliais tikrai paskatins prisiminti užmirštą rašymo malonumą. Viršelius galite tiesiog nupiešti arba papuošti ornamentais, o gal netgi pasiūti! Norėdami suteikti išskirtinumo, knygutę galite pavadinti vardu, dienoraščiu ar kitokia simbolika, pvz. „Dienos mintis“ arba „Kai šįryt išlipau iš lovos, pagalvojau…“

 1. Vaizdo įrašas

Ieškote tokios Kalėdų dovanų idėjos, kuri priverstų atsidusti ar net išspausti vieną kitą džiaugsmo ašarą? Susukite vaizdo įrašą! Jis gali būti sulipdytas jau iš seniau nufilmuotų vaizdų, akimirkų drauge, tačiau jį galite pradėti filmuoti kad ir šiandien – juk laiko dar tikrai yra! Filmukas gali pasakoti apie tai, kodėl ir koks nuostabus yra žmogus, kuriam šį vaizdo įrašą darote. Taip pat vaizdais galite perteikti ir palinkėjimus, o gal net nufilmuoti specialiai artimam žmogui sukurtą kalėdinį šokį!

 1. Dėžutė

Dėžutė – itin praktiška, o tuo pačiu ir miela dovana, nes į ją galima sudėti beveik viską – pradedant kalėdiniais sausainėliais, saldainiais ar žaisliukais, baigiant prisiminimus keliančiu popierinių nuotraukų pluošteliu ar netgi mielu mažu žiurkėnu. Dėžutę pagaminti nesudėtinga – tereikia kartono, trefareto (kurį tikrai rasite internete), žirklių ir klijų. O apipavidalinimas – pagal kiekvieno skonį: paveikslėliais, ornamentais, spalvomis, žodžiais… Dėžutei galite netgi suteikti pavadinimą, pvz. „Paslapčių skrynelė“.

 1. Naminis gėrimas

Dovanoti gėrimą patogu ir gražu, nes gaminant namie, galima patiems išrinkti dailią butelio formą, spalvą ir netgi užklijuoti savo darytą etiketę. Gėrimas gali būti paprasčiausias uogų kompotas ar obuolių ir kmynų gėrimas, o norint kažko originaliau, galima daryti naminį vyną ar užiltinę su prieskoniais. Svarbiausia tai, kad gėrimą darysite patys.

 1. Megztos dovanos

Jei mėgstate megzti, ruošti tokias dovanas Jums bus ne tik patogu, bet ir malonu. Juk kojinės dažnai plyšta, o jaukių, minkštų megztinių niekada nebūna per daug. Be to, Jūsų rankomis megztam drabužiui niekada neprilygs jokie kiti pirkti drabužiai!

 1. Garso įrašas

Kas gali būti nuoširdžiau už asmeniškai sukurtą dainą? Sukurti ir įrašyti gali kiekvienas – pakanka turėti išmanųjį telefoną su įrašymo funkcija. Žinoma, tai nebūtinai turi būti dainos įrašymas, o tuo labiau – kalėdinės dainos. Galite įrašyti, pvz., pasaką prieš miegą – juk vaikystėje pasakų klausymasis būdavo stebuklingas metas, tad kodėl gi to nepriminus? Na o įrašytą kompaktą galite apipavidalinti sukurdami jam viršelį ir pavadinimą – tai bus tikrai unikali dovana.

 1. Paveikslas

Jūsų pieštas paveikslas – tai asmeniška ir originali dovana. Žinoma, tokia dovana labiausiai tiks žmonėms, kurie turi, kur paveikslą pakabinti. Jei abejojate savo piešimo sugebėjimais, galite dovanoti paveikslą su prasmingu, įkvepiančiu užrašu, išraitytu Jūsų ranka.

 1. Laimės sausainėliai

Kalėdiniai sveikinimai dažniausiai būna kupini šilumos, gerumo ir meilės, tačiau juos ištarti kartais būna nejauku. Originalus būdas išreikšti jausmus – dovanoti laimės sausainėlius, kuriuose paslėpti Jūsų žodžiai. Laimės sausainėliuose galima paslėpti ir palinkėjimus, prasmingas mintis ar mėgstamą eilėraštį. Jų galite dovanoti visą maišelį (ypač jei per Kalėdas einate susitikti su draugais), kad būtų galima išsitraukti burtų keliu. Sausainėlius gaminant prireiks kruopštumo ir kantrybės, tačiau viskas įmanoma, o internete rasite ne vieną receptą ir patarimą.

Eglė Nešukaitytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *