Vandenilio peroksido panaudojimas buityje

vandenilis1. Padeda nuplauti maisto produktus Norėdami nuplauti pesticidus nuo įsigytų produktų, sumaišykite ketvirtadalį puodelio peroksido su 3 puodeliais vandens. Šiame mišinyje pusvalandžiui užmerkite daržoves ir vaisius. Praėjus 30 minučių, produktus ištraukite, išskalaukite ir sudėkite į šaldytuvą. Tačiau būkite atsargūs ir nenaudokite šio mišinio porėtą paviršių turinčioms daržovėms ir vaisiams plauti. Peroksidą sumaišę su vandeniu lygiomis dalimis galite nuplauti mėsą. Taip išvengsite salmoneliozės rizikos, atsikratysite E. coli bakterijų bei kitų mikrobų, galinčių sukelti sveikatos problemų. Mėsą ar žuvį pamerkite į dubenį šio mišinio ir 30 minučių palikite šaldytuve. Po to nuplaukite po tekančiu vandeniu.

2. Naikina oru plintančius mikrobus 320 ml peroksido sumaišykite su 4 litrais vandens. Gautą skystį supilkite į šalto veikimo kambario oro drėkintuvą ir mėgaukitės švariu kambario oru.

3. Išbalinkite dantis Išsivalę dantis išskalaukite burną vandenilio peroksido ir vandens mišiniu. Tam reikės 2 a. š. vandens ir 1 a. š. peroksido. Skysčio jokiu būdu nenurykite, o jį išspjovę burną išskalaukite vandeniu.

4. Pašviesinkite nagus Tam, kad pašviesintumėte pageltusius nagus, sumaišykite 1 a. š. vandenilio peroksido su 2,5 a. š. sodos. Gauta pasta padenkite nago plokšteles ir praėjus 3 minutėms viską nuplaukite šiltu vandeniu. Pakartokite po 6 – 8 savaičių.

5. Detoksikuojanti vonia Išvalykite savo organizmą nuo toksinų į vandens pilną vonia įpildami 1 puodelį 3 procentų vandenilio peroksido. Tačiau, venkite eterinių aliejų, druskų ar muilų. Vonia pasimėgaukite apie pusvalandį, o po jos nusimaudykite kaip ir esate pratę.

6. Išsivalykite sinusus Jeigu neturite specialaus purškalo su jūros druska, galite naudoti vandenilio peroksido bei vandens mišinį. Į puodelį vandens įpilkite vieną kamštelį peroksido ir išplaukite sinusus skystį įtraukdami per nosį bei išspjaudami per burną. Tokios pačios koncentracijos mišinį galite panaudoti ir burnos skalavimui. Tai padeda užkirsti kelią nemaloniam burnos kvapui.

7. Numalšinkite dantų skausmą Vieną šaukštą kokosų aliejaus sumaišykite su 4 lašais peroksido. Gautu mišiniu paskalaukite skaudamą dantį. Tai daryti reikėtų 2 – 5 minutes. Aliejų išspjaukite ir burną išskalaukite šiltu vandeniu.

8. Skaistina odą Suvilgykite vatos tamponėlį vandenilio peroksidu ir patepkite juo problemines odos vietas. Palikite maždaug 5 minutes ir gerai nuplaukite šaltu vandeniu.

9. Suminkštinkite nuospaudas Lygiomis dalimis sumaišykite vandenilio peroksidą ir šiltą vandenį. Leiskite mišiniui pastovėti 5 minutes. Sumerkite pėdas ar rankas ir palaikykite apie 15 minučių. Šiam laikui praėjus, nuskalaukite vėsiu vandeniu, nusausinkite ir patepkite arbatmedžio aliejumi. Procedūrą atlikite kartą per tris savaites.

10. Kovokite su poodinėmis erkutėmis Jeigu žinote, kad turite poodinių erkučių infekciją, pažeistą vietą kas porą valandų suvilgykite vandenilio peroksidu. Tai darykite tol, kol pastebėsite, jog simptomai visiškai pasitraukė.

11. Gydykite pėdų grybelį Lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir vandenilio peroksidą. Mišiniu sušlapinkite grybelio pažeistą vietą. Tai kartokite kiekvieną dieną, kol pastebėsite, jog pėdos visiškai pasveiko.

12. Dezinfekuokite dantų šepetėlį Norėdami pašalinti mikrobus esančius dantų šepetėlyje, jį pamerkite į vandenilio peroksidą ir porą minučių palaikykite. Gerai nuplaukite šiltu vandeniu ir naudokite įprastu būdu.

13. Pašalinkite kraujo ir kitas dėmes Pašalinkite sunkiai išplaunamas kraujo dėmes ant jų užpildami vandenilio peroksido. Minutę palaikę išskalaukite šaltu vandeniu. Tik būkite atsargūs, kadangi peroksido tirpalas gali išbalinti audinį, todėl nenaudokite jo ant tamsių ar spalvotų drabužių. Norėdami pašalinti kavos ar kitas dėmes, peroksidą lygiomis dalimis sumaišykite su vandeniu ir užpilkite ant dėmės. Porą minučių palaikykite ir nuplaukite šaltu vandeniu. Jei reikia, pakartokite ir vėliau skalbkite įprastu būdu.

Skaitykite daugiau: http://sveikata.lrytas.lt/gyvenu-sveikai/tokiu-budu-panaudoti-vandenilio-peroksida-dar-nebandete.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *